O mnie

Kim jestem?

Nazywam się Patryk Szadkowski i interesuję się przede wszystkim typografią jak nietrudno się domyśleć skoro powołałem tego bloga:) W typografii jest coś takiego niesamowitego, że gdy człowiek się z nią spotka, to potrafi się nią zafascynować. Z pozoru niepotrzebna, niewidoczna, przezroczysta a przez wielu zapomniana, bo przeciętny człowiek myśli, że projektanci czcionek dawno wymarli :)
Moja przygoda z typografią zaczęła się dawno temu w liceum, choć wtedy jeszcze nie świadomie. Miałem okazję uczyć się wtedy historii książki i drukarstwa. Potem przyszła myśl, by zawodowo rozwijać się w stronę grafiki komputerowej, ale ważniejszym dla mnie problemem od opanowania programów graficznych były zasady projektowania. I tak koniec końców powoli następowało odkrywanie typografii.

W typografi cenię sobie modernistyczne podejście, ład projektowania.

Cel bloga

Nazwa powinna mówić sama za siebie. Typografia w praktyce to nic innego jak strona poświęcona zagadnieniom typografii od podstaw i w praktyce. W internecie można znaleźć sporo podobnych miejsc, ale po ich przejrzeniu można odnieść wrażenie, że chciałoby się czegoś jeszcze, czegoś więcej. Początkujący jak i osoby które chcą ugruntować wiedzę napotykają trudności. Moim nieskromnym zamiarem jest stworzenie kompendium wiedzy o tej fantastycznej dziedzinie z pogranicza nauki i sztuki jaką jest typografia.

I co teraz?

Jeśli typografia jest Twoją pasją, odnajdujesz w niej inspirację, czujesz potrzebę jej pogłębienia, chcesz się z nią bliżej zapoznać, to nie pozostaje Ci nic innego jak przyłączyć się do tego bloga:) Subskrybuj kanał RSS lub zapisz się na nawsletter, aby na bieżąco być z najnowszymi wpisami na blogu :)

Leave a Reply